Julianna Hložek Grmannová je kyslíkový terapeut, zakladatelka Kyslíkového centra Oxyslovakia v Bratislave a výrobca kyslíkovej vody Oxywater podľa jedinečného českého patentu. Tvrdí, že zdravie, krása, mladosť a kyslík spolu súvisia viac, ako si vieme predstaviť. 

/ rozhovor z knihy Tvárová gymnastikabiele pozadie modra Oxywater

Vzduch dýchame všetci rovnaký, prečo vyzerá 50 – ročná žena inak ako 20 -ročná?

Jedným z faktorov starnutia je aj „ konzumácia“ kyslíka. Ľudia si ale stále mýlia vzduch s kyslíkom. Vzduch obsahuje len 21 % kyslíka, zvyšok dusík a ostatné plyny. Dnes je preto znovu uznávaná oxygenoterapia, prijímanie kyslíka v 5 – krát koncentrovanejšej forme než je vo vzduchu. Samotný kyslík napomáha udržať sviežosť pleti aj omladzuje.

Prečo pokožke nestačí krém a potrebuje aj kyslík?

Krémy sú pre krásu nevyhnutné, ale 90 % energie získava pleť z kyslíka. Bez neho neprebehne správne regeneračný proces v žiadnej bunke. Preto sa v dnešnej modernej kyslíkovej terapii hyaluronové a výživné séra aplikujú do pokožky pomocou 95% koncentrovaného kyslíka vháňaného hlavícami prístroja. V našom centre Oxyslovakia používame prístroj, ktorým sa dáva ošetrovať aj Madonna.

O koľko sa dá fyzicky a mentálne omladnúť pomocou kyslíka?

Veľmi závisí od intenzity a veku začatia kyslíkovej terapie, inhalácii aj okysličovania pleti. Jej potenciál je obrovský. Po športovcoch, ktorí oceňujú jej energetický náboj ju začínajú využívať aj kozmetické a medicínske firmy. Klasická pleťová oxygenoterapia má protizápalové, regeneračné a revitalizačné účinky, takže výsledkom je vždy omladenie, mínus 3 -10 rokov.

Aktuálnou novinkou je pitie kyslíkovej vody…

Slovenskú značku Oxywater sme vyvinuli a uviedli na trh v decembri 2015. Jeden liter obsahuje 90 ml kyslíka a žiadne kalórie. Okrem každodenného pitia sa dá doma využiť aj ako omladzujúce pleťové tonikum. Vzhľad sviežej mladej tváre po rannom umytí kyslíkovou vodou riadne prekvapí.

Aké problémy ešte dokáže odstrániť oxygenoterapia?

Pomocou kyslíka prebieha všetko v tele rýchlejšie. Nám sa osvedčil pri chudnutí – stimuluje lymfu pomocou takzvaného lpg, pri odstraňovaní emočných aj fyzických blokov Skenarom, pri zbavovaní pleti toxínov a naštartovaní omladzovania, pri užívaní magnetickej deky. Inhalácia čistého kyslíka je veľmi účinná pri bolestiach hlavy, chronickej únave, na doplnenie energie a reštartovanie organizmu.

Účinkuje ako okysličovanie tela aj obyčajný pohyb na vzduchu?

Pohyb na čerstvom, nie znečistenom vzduchu je stále číslo jeden. Ideálne je denne 2 – 4 hodiny pobudnúť v mimo mestskom prostredí. Na pokožke i kondícii to hneď vidno. V uzavretých klimatizovaných fitness centrách sa o prísune kyslíka nedá hovoriť. Preto je účinné vdychovanie koncentrovaného kyslíka. Terapia trvajúca 25 minút sa rovná 4 -hodinovému pobytu vonku.

Ktoré procedúry odporúčate pre vekové kategórie 30+, 40+, 50+, 60+ ?

Inhalácie kyslíka sú blahodarne bez ohľadu na vek. U nás je meranie kyslíka v krvi bezplatné, následne podľa výsledku nastavíme intervaly inhalácií. Pre mladšiu pleť so sklonom a následkami akné je vynikajúca kyslíková dermabrázia s následnou aplikáciou kyslíkovej sprchy s pridaním striebra alebo zinku. Od 30+ ošetrujeme pleť špeciálnymi sérami, ktoré aplikujeme do podkožia pod tlakom koncentrovaného kyslíka. Od 40+ vstupujú do hry botoxové a hyaluronové ampule, ktoré opäť kyslík zavedie hlboko do pokožky. Pre zrelú pleť nad 50 rokov je pravidelná oxyterapia ideálnou neinvazívnou omladzovacou procedúrou. Výsledok je viditeľný a pretrváva.

Viac informácii na www.oxyslovakia.com a www.oxywater.sk