Odjakživa som mala chudé kostnaté ruky. Ked som fotila ako mladá modelka, fotograf mi poradil trik, aby som ich na chvíľu podržala nad hlavou, a žili zmizli. Rokmi sa zhoršila aj kvalita pokožky, tak som sa odhodlala preskúmať dostupné metódy. 

Väčšina sľubuje iba výplň

Nová metóda dermálnej výplne na báze hydroxyapaptitu Radiesse na nadchla hneď , ked mi ju MUDr. Jana Chudíková z NU Clinic vysvetlila. Pôsobí ako výplň, pokožku zároveň zvnútra hydratuje a kryštáliky v nej obsiahnuté podporujú tvorbu kolagénu. A to dlhodobo. Kým výsledok obyčajnej výplne vidíte ihneď a potom sa vstrebáva a efekt ustupuje, účinok dermálnej výplne na báze hydroxyapaptitu Radiesse je opačný. „Sedemdesiat percent tvorí celulózový gél s glycerínom a zvyšných tridsať uniformné mikrosféry kalcium hydroxyapaptitu (CaHA), čo je prirodzená zložka nášho tela, ktorá tvorí minerálnu časť kostí a zubov. Radiesse je prítomný na svetovom trhu vyše desať rokov. Je to vôbec najlepšie zdokumentovaná dermálna výplň na svete,“ ubezpečuila ma MUDr. Jana Chudíková.

Stimulačný efekt

Novotvorba kolagénu nastúpi v priebehu troch mesiacov po aplikácii. Už asi po mesiaci je možné vidieť prvý liftujúci efekt výplne, ktorý sa v priebehu ďalších mesiacov ešte zvýrazňuje. Liftingový efekt zabezpečuje hustá kolagénová sieť tvorená novými kolagénovými vláknami. Novovytvorená kolagénová sieť tak poskytne dlhodobé spevnenie a podporu kože a kontúrovanie povädnutých obrysov tváre alebo tela,“ vysvetľuje proces lekárka. Samotný zákrok je bezbolestný. Spočíval len cca v  jemných vpichoch ultra tenkou ihlou. Celá procedúra trvá cca 30 min a na rukách nezanecháva žiadne viditeľné vpichy, modriny ani opuchy. V postate sa nemá čo hojiť.

Okamžitý a dlhodobý účinok

Ruky po zákroku sú viditeľne hladšie, ale prirodzené, nie ako nafúknuté pampúchy. Takže nijaké rany, začervenanie, rovno do práce. Zákrok netreba opakovať často, raz za 4 mesiace. Omladenie pokožky pri tejto metóde sa ukazuje postupne. Odpoved na otázku, ako dlho tento efekt vydrží, je optimistická –3 roky. Budem si takto ruky udržiavať aj ďalej. Pre mňa je to nový krásny pocit. Už som neverila, že problém, s ktorým žijem od mladosti, vyriešim.

Odporúčam skvelú metódu aj prístup MUDR. Jany Chudíkovej z NU Clinik v Bratislave na Kominárskej ulici.

http://www.nuclinic.sk