Pi ráno vlažnú vodu, budeš mladšia aj krajšia!

Tento slogan k nám dorazil z Japonska. Hneď po prebudení vypijú šikmooké krásky štyri poháre teplej vody, prvé jedlo alebo ovocie jedia až za za tri štvrte hodiny. Pitie vody nalačno ránom nekončí. Opakujú ho aj dopoludnia a popoludní medzi hlavnými jedlami, v čase keď my pijeme kávu a dávame si sladkosti. Tento postup významní vedci nazvali liečba vodou. Japonská lekárska spoločnosť tvrdí, že pitie teplej vody pomáha aj pri vážnych, dlhodobých i tzv. tichých ochoreniach. Jednoducho teplá VODA vyplaví z tela všetky neduhy,  urobí očistu a hotovo! Telo zbaví toxínov, nadváhy, vyrážok, ale aj nervozity.  Človek je ako znovuzrodený. Piť len obyčajnú čistú vodu alebo čaj, to znie to až príliš jednoducho… Američania, ktorý si zamilovali vody sýtené, minerálne, dochucované, kolové, značkové, a najmä nie z vodovodu, sú však obrazom svojho pitného režimu, pozri sa, ako vyzerajú…  Druhé tajomstvo vodnej procedúry je rovnako dôležité ako to prvé. Piť sa má len obyčajná pitná voda, zásadne teplá alebo vlažná !!! Studená totiž spôsobí, že mastnota z jedla v žalúdku stuhne a začne potom nielen v črevách, v žilách, tepnách, ale v celom tele robiť závažné problémy!  Studená voda či chladené pivo po jedle spôsobí, že všetka mastnota, ktorú sme práve zjedli, spomalí  trávenie. Navyše táto „usadenina“ zreaguje v žalúdku s kyselinou, pokryje jeho vnútrajšok i črevá mazľavou páchnucou vrstvou, ktorá so 100% istotou spôsobí ohnisko pre vznik chorôb ( často až veľmi agresívne odrody rakoviny). Toto dáva zmysel.

 

P.S.

Už je aj u nás Európanov načase, aby sme tento skvelý japonský zvyk prevzali a dodržiavali ho.

1. NIKDY nepime k jedlu studenú minerálnu vodu, víno či pivo!

2. Ráno pred čistením zubov vypime 4 poháre cca 160 ml veľmi vlažnej vody. Ak to nedokážeš naraz, začni pohárom a toto množstvo pomaličky postupne zvyšuj.

3. Až po cca 30-  45 minútách môžete jesť a piť normálne, ale len teplú stravu a teplé nápoje

4. Po každom hlavnom jedle nepi nič aspoň dve hodiny. Ak sa ti žiada, potom zásadne len teplé nápoje, nikdy studené.

5. Táto metóda nemá žiadne vedľajšie účinky, len spočiatku budeš častejšie na WC, čo je vlastne účel – pomocou vody vyčistiť zanesený  organizmus.