Muž si zvykne na nepeknú ženu, ale nikdy nie na nedbalú.

Nikto neuverí, aj keby to v televízii dávali celý rok do aleluja, že Angelina Jolie či iná mediálna kráska dorazí domov, ešte v kostýme a v lodičkách si so skríženými nohami sadne na pohovku a vychutná šálku voňavej kávy. Nemožné! Každá normálna žena už pri dverách zhodí topánky, ktoré ju tlačia, položí na zem tašky s nákupom, čo najrýchlejšie sa vyzlečie, zbaví sa hryzavých pančucháčov,  natiahne na seba niečo pohodlné, do vlasov si dá gumičku, a potom vyloží nákup do chladničky. Nijaká kávička a la dámička. Zbaví sa toho, v čom síce vyzerá dobre, ale čoho má za celý deň akurát dosť. 

Všade dobre, doma NAJ...

Keby niekto zostavoval rebríček domáceho oblečenia, favoritmi by určite boli voľné „ixixelky“ bez názvu, model typu Stan alebo staré džínsy s mikinou I love you. A našlo by sa ich aj viac. Len sa pozri do zrkadla! Čo máš na sebe? Hm? Obrovský sveter po otcovi, štrikované pončo od babičky, oblečenie v štýle homeles, tričko, vyťahané tepláky, manželova flanelka... Dobre, dobre. Nič nehovorím. Si doma. Nikto ťa nevidí. 

Po všetkých tých naháňačkách, ktoré na človeka číhajú v divočine dňa, je domáca adresa vykúpením! A tak zbohom štylizácia, ktorej babky vravia škrupule. Domov je IP = intímny priestor, kde si človek môže robiť, čo chce, a túto činnosť prevádzkovať akýmkoľvek spôsobom. Vrátane oblečenia. 

O tom, aký dôležitý je pre človeka pocit obyčajnej pohody, to ľudské „blaho – žitie Všade dobre, doma naj...- píše americký autor Jerry Hicks: Domov je oáza, kde je človek iba sám so sebou. Napríklad v kuchyni nikdy neriešiš, čo máš na sebe. Keď v mrazáku nerozoznáš bravčové od kuracieho, oveľa dôležitejšie je, prečo v chladničke svetlo je ale v mrazáku nie je? Pochopíš toto?! Alebo Prečo sa minerálna voda, ktorú v reklame názorne ukazujú, ako desaťročia preteká horami, musí spotrebovať do určitého dátumu? A týka sa to aj iných vecí… oblečenia. Všimla si si, že na odevoch sa dátum spotreby neuvádza? A tak bez obáv „konzumujeme“ aj odev po záruke. Najčastejšie tam, kde nás nikto nevidí… Doma. A čo náš miláčik?!